Rozejście mięśnia
prostego brzucha

Kompendium wiedzy z zakresu
Rozejścia Mięśnia Prostego Brzucha

Rozejście mięśnia prostego - postępowanie i rehabilitacja

Kinesiotaping

Kinesiotaping

Metoda będąca elementem terapii, bazująca na zastosowaniu technik wspierających naturalne procesy samoleczenia organizmu. Polega na aplikacji specjalnych plastrów o nazwie Kinesio Tex bezpośrednio na skórę z zastosowaniem odpowiednich technik, dostosowanych do indywidualnych potrzeb organizmu. 
W przypadku rozejścia mięśnia prostego brzucha decyzję o zastosowaniu kinesioptapingu podejmuje fizjoterapeuta, na podstawie oceny zasadności, założonych celów oraz korzyści rehabilitacyjnych jakie aplikacja może przynieść na danym etapie regeneracji tkanek. Kierunek aplikacji, napięcie taśm oraz rodzaj samej aplikacji mogą być różne, w zależności od założonych celów, etapu rehabilitacji oraz od subiektywnych odczuć pacjenta. W przypadku, gdy pacjent zgłasza alergię na tejpy lub też fizjoterapeuta nie widzi zasadności stosowania kinesiotpaingu, należy zrezygnować ze stosowania aplikacji.

Podstawowym celem kinesiotapingu w przypadku rozejścia mięśnia prostego brzucha (RMPB) jest:

  • Zabezpieczenie kresy białej
  • Zabezpieczenie przepukliny
  • Informacja dla tkanek co do kierunku pracy (wspomaganie regeneracji)
  • Utrwalenie efektów terapii manualnej
  • Wsparcie w przypadku pracy z blizną po cesarskim cięciu

Jesteś fizjoterapeutą i zajmujesz się terapią Rozejścia Mięśnia Prostego Brzucha?

Wypełnij formularz, prześlij certyfikat potwierdzający Twoje kwalifikacje i dołącz do grona specjalistów Rozejścia Mięśnia Prostego Brzucha (RMPB)!

Serwis powstał przy współpracy z Centrum Medycznym Meavita.


do góry